نوامبر 28, 2020

با این ترفندهای زبون بدن در محیط کار و قرارهای عاشقانه بدرخشید

با این ترفندهای زبون بدن در محیط کار و قرارهای عاشقانه بدرخشید 

اگه می دونستین زبون بدن تون تا چه حد در داشتن رابطه موثر با مردم نقش داره، شاید از همین امروز شروع به یاد گرفتن روش استفاده از زبون بدن می کردین. زبون بدن (Body Language) یکی از مؤثرترین روشای رابطه با بقیه در محل کار، هنگام سخنرانی یا قرار ملاقاته. درحقیقت اثر حرکات دست، صورت و حتی آهنگ صدا خیلی بیشتر از کلماتیه که با اونا صحبت می کنیم. این حرکات بهتر می تونن پیام مون رو به مخاطب انتقال دن.

 

از دیدگاه روان شناسان، میزان اثر زبون بدن در ارتباطات انسانی ۵۵ درصده. حال اونکه آهنگ صدای فرد ۳۸ درصد و کلمات فقط ۷ درصد در انتقال ارتباطات اثر دارن. چیزی که همه کارشناسان روی اون توافق دارن، اینه که زبون بدن اثر بیشتری روی ارتباطات انسانی داره (بد نیس بدونین کاربرد زبون بدن از آی کیو هم بیشتره!). یکی از ویژگیای افراد موفق اینه که تکنیکای زبون بدن رو میدونن و از اون در زندگی استفاده می کنن. شمام می تونین این مهارت رو در خود تقویت کنین. در این مطلب نکاتی در مورد ترفندهای زبون بدن واسه دوست داشتنی بودن و تأثیرگذاری روی بقیه در محیط کار، قرارهای عاشقانه و هنگام آشنایی با افراد جدید برایتون نوشته ایم که حتما از خواندنش لذت میبرین.

اجزای مختلف زبون بدن

حالات چهره، تماس چشمی با مخاطب، حرکات بدن و آهنگ صدا اجزای اصلی زبون بدن هستن که آگاهانه یا ناآگاهانه پیامایی رو به بقیه ارسال می کنن. البته زبون بدن در خیلی از موارد غیرارادیه، بااین حال شناخت اجزای اصلی اون می تونه به ما کمک کنه تا از نحوه ی برخوردمان با بقیه آگاه تر باشیم. استفاده مناسب این اجزا در ایجاد ارتباطات موفق با بقیه اثر زیادی داره.

زبون بدن در محل کار

زبون بدن ما در محل کار باید به دسته ای باشه که بتونیم از راه اون صلاحیت، اعتماد به نفس و قابل اعتماد بودن خودمون رو نشون بدیم.

۱. چهره

لبخند بزنین. اثر لبخند زدن در مورد بقیه، به ویژه کارفرمایان و همکاران خیلی زیاده. البته این لبخندزدن باید واقعی باشه، چون لبخند مصنوعی به آسونی تشخیص داده می شه. هنگامی که واقعا لبخند میزنین، عضلات گوشه های دهن، عضلات گونه ها و ابروها بالاتر می رن. لبخند واقعی از شما فردی قابل اعتمادتر می سازه و به بقیه اجازه می ده آسون تر با شما رابطه برقرار کنن؛ پس این مهارت رو در خود تقویت کنین.

نوشته ای دیگر :   فروش فایل پایان نامه :اثر برنامه ریزی چندبعدی بر رشد زبان گفتاری کودکان

۲. چشما

وقتی با کسی صحبت می کنین، به طور مستقیم با چشمای اون رابطه برقرار کنین. روش مثلث وارونه یکی از بهترین روش ها واسه تماس چشمیه. در این روش، باید نگاه تون رو از یک چشم به چشم دیگر و بعد به طرف دهن فرد متمرکز کنین. البته این به معنای خیره شدن به چشمای فرد نیس، سعی کنین طوری چشم هاتون رو حرکت بدین که طبیعی به نظر برسه.

۳. حرکات

دست به کمر بایستید. این مورد، یکی از حالات زبون بدن واسه افزایش اعتماد به نفسه. دست هاتون رو طوری حرکت بدین که هنگام صحبت کردن بقیه رو تحت اثر بذارین.

نوع نشستن تون هم اهمیت زیادی داره. هنگام نشستن، یکی از پاهایتان رو به شکلی روی پای دیگر بذارین که آرامش و اعتمادبه نفس تون رو نشون بده.

۴. صدا

آهنگ صداتون باید کنترل شده باشه. لرزش صدا یا کنترل نکردن زیروبمی اون، خیلی آسون این احساس رو در بقیه ایجاد می کنه که عصبی هستین و اعتمادبه نفس ندارین. سعی کنین شمرده و روشن با لحن صدای مناسب صحبت کنین تا اعتمادبه نفس تون رو به بقیه نشون بدین. مراقب باشین صداتون بیش ازحد بلند یا آهسته نباشه. می تونین از روشای جذاب کردن صدا در بین صحبت هم بهره ببرین.

زبون بدن هنگام قرار ملاقات

منکر اثر و قدرت کلمات نمی شیم اما زبون بدن همیشه بیشتر از کلمات اثر داره. اگه با اصول نحوه برخورد در اولین ملاقات زیاد آشنا نیستین، باید بدونین در قرار ملاقاتای عاشقانه (به ویژه واسه اولین بار)، زبون بدن می تونه اثر مطلوبی بر فرد بزاره.

۱. چهره

خیلی طبیعی اما باوقار بخندین. خنده می تونه استرس شما رو با آزادکردن اندورفینا کاهش بده. هنگامی که می خندید، فرد مقابل آسون تر با شما رابطه برقرار می کنه. خنده می تونه شما رو جذاب تر نشون بده.

۲. چشما

تا حدی چشم هاتون رو گشاد کنین. بااین کار به طرف مقابل تون نشون میدید که به آشنایی با اون علاقه مند هستین و واکنش مثبت اونو جلب می کنین.

۳. حرکات

هنگام صحبت کردن کمی به طرف جلو مایل شید. این کار اشتیاق و علاقه شما رو نشون می ده. هنگامی که اون صحبت می کنه، بعضی وقتا سرتون رو به نشونه توافق تکان بدین و لبخند بزنین تا بدونه به چیزی که درباره اون صحبت می کنه، علاقه مند هستین.

نوشته ای دیگر :   روابط خانوادگی

۴. صدا

هم مردها و هم زنان، عاشق صدای عمیق در جنس مخالف هستن. البته این به اون معنا نیس که حتما باید صدای خشک و خشنی داشته باشین، فقط سعی کنین کمی اونو عمیق تر کنین و به آرامی و بااعتمادبه نفس صحبت کنین.

زبون بدن هنگام ملاقات با افراد جدید

واسه ایجاد یک رابطه قوی با بقیه و یافتن دوستان جدید، باید صمیمی و آسون برخورد کنین و به دنبال نقاط مشترک بین خودتون باشین. البته این به معنای صمیمیت بی حدومرز با هر کسی نیس.

۱. چهره

لبخندزدن رو فراموش نکنین. اگه می خواید رفتار صمیمی ای با بقیه داشته باشین، اولین قدم داشتن لبخندی واقعیه. بد نیس تکنیکای لبخند جذاب رو هم یاد بگیرین.

۲. چشما

به جز تماس چشمی قوی، چشمکای صمیمی هم راهی واسه برخورد دوستانهه. البته شاید فکر کنین چشمک زدن بیشتر با روابط عاشقانه در ارتباطه، اما میشه از اون به عنوان نشونه یا شوخی مشترک در روابط صمیمی هم استفاده کرد. چشمک زدن می تونه شما رو سرگرم کننده تر و بااعتمادبه نفس تر نشون بده.

۳. حرکات

خیلی از ما سعی می کنیم از رفتارهای افرادی که دوست شون داریم الگو بگیریم. مثلا سعی می کنیم مثل اونا راه بریم، یا حرکات دستا و نحوه ی ایستادن مون مثل اونا باشه. این نشونه به بقیه این حس رو منتقل می کنه که به اونا علاقه مند هستیم.

۴. صدا

صداتون باید آهنگ صمیمی ای داشته باشه. این کار رو میشه از راه تنظیم زیروبمی صدا و تغییر یک نواختی اون انجام داد. صحبت کردن با صدای یک نواخت می تونه خیلی آسون بقیه رو کسل کنه.

فراموش نکنین زبون بدن در تعاملات اجتماعی روزمره خیلی مهمه. موارد زیادی هست که در اون، به طور ناخودآگاه طوری رفتار می کنیم که منظورمان رو به طور اشتباه به بقیه منتقل می کنن. با باخبر شدن از اینکه در هر شرایطی چیجوری باید از حرکات، حالات چهره و صداتون استفاده کنین، می تونین در ایجاد روابط اجتماعی موفق تر عمل کنین. 4000تومن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *