پایان نامه رایگان درمورد اتاق بازرگانی بین المللی، حقوق جزای بین الملل

Off By
دانلود پایان نامه

سازمان­های بین المللی منطقه­ای که در دور افتاده ترین مناطق دنیا برای ترویج و توسعۀ تجارت بین الملل تشکیل شده­اند از این جمله هستند. مانند سازمان اقتصادی اکو که ایران جزو بنیان گذاران آن می باشد و برای ساماندهی فعالیت­های عمدۀ تجاری و اقتصادی بین کشورهای حوزه خاورمیانه مانند ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و … تشکیل گردیده و فعال می باشد.

سازمان پلیس بین الملل (اینترپل) یکی دیگر از زمینه های مهم همکاری بین المللی برای مبارزه با قاچاقچیان کالا و ارز و مجرمانی که در سطح بین المللی فعالیت می­نمایند و پیشگیری از فرار آنها از چنگال قانون به شمار می­رود. در نتیجۀ همکاری پلیس کشورهای جهان برای مبارزه با مجرمان و تبهکارانی، این سازمان تشکیل شده می باشد که در سطح بین المللی فعالیت می­نمایند و قاچاقچیان کالا و ارز نیز خارج از حوزۀ پلیس بین الملل نیستند.

یکی از مباحث مهم حقوق جزای بین الملل موضوع معاضدت بین المللی میان کشورها و استرداد مجرمان می باشد که عمدتاً با تنظیم موافقت­نامه­های دو جانبۀ میان کشورها محقق می­گردد. در این زمینه کشور ما با بعضی از کشورهای دنیا مانند بعضی کشورهای همسایه قرارداد معاضدت قضائی و استرداد مجرمان منعقد نموده می باشد. با در نظر داشتن اینکه قاچاقچیان کالا قسمتی از جرم خود را در کشور دیگری مرتکب می­شوند و چه بسا پس از ارتکاب جرم به کشورهای همجوار متواری می­شوند، در صورت وجود قرارداد استرداد می­توان آنان را به کشور مسترد و تعقیب قضائی نمود.

 مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه