ژانویه 15, 2021

پایان نامه با عنوان : بررسی جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

تکه ای از متن پایان نامه :

گفتار اول- عوامل ساختاری:

این عوامل عبارتند از کلیه عوامل غیرانسانی مانند قوانین و مقررات سیستم­ها و روش­های انجام امور، تکنولوژی، سیاست­ها و استراتژی­ها و نظایر آنها که نامناسب بودن این  عوامل به امر قاچاق منجر می­گردد، از مصادیق این عوامل می­توان به نبود هماهنگی بین دستگاه­های دولتی سیاست­های اقتصادی، تجاری و ارزی، تعرفه گمرکی و سود بازرگانی بالا برای کالاهای وارداتی، نامناسب بودن حقوق و مزایای کارکنان، نبود امنیت شغلی و سیستم نامناسب ارتقای کارکنان، وجود یارانه­های دولتی برای کالاهای مصرفی و قیمت گذاری دولتی اشاره نمود.[1]

 

براین اساس تا بستر مناسب برای تجارت سالم و قانونمند فراهم نشود، زمینه رشد قاچاق کماکان در کشور خصوصاً در استان­های مرزی فراهم خواهد بود.

 

مبحث سوم- آثار و تبعات قاچاق بر جوامع

قاچاق پدیده­ای می باشد مخرب که صدمه فراوانی بر پیکره اقتصاد کشور وارد می­کند. این پدیده برنامه­ها و سیاست­های توسعه اقتصادی را مختل ساخته و منجر به کاهش تولیدات داخلی، افزایش بیکاری و معضلات ناشی از آن می­گردد. به طور کلی اثرات منفی قاچاق کالا را می­توان به چهار دسته اصلی تقسیم نمود:

گفتار اول- اخلال در سیاستهای اقتصادی

مکتب «سوداگران» نخستین بار به مباحث نظری و تجربی قاچاق کالا پرداخته می باشد. این مکتب که از قرن شانزدهم تا اواسط قرن هجدهم در اروپا رواج پیدا نمود، بهترین راه ثروتمند شدن یک کشور را صدور کالا، بیش از ورود آن می­دانست. در این دوره بود که گمرکات به طرفداری از تولیدات داخلی شتافت و کنترل دولت بر تجارت با تحدید واردات و تشویق صادرات افزایش پیدا نمود.[2]

[1]– آقا زاده، علیرضا، منبع پیشین، ص 26

[2]– سالواتوره، دومینیک، 1374، تئوری و مسائل اقتصاد بین الملل، ترجمه هدایت ایران پرور و حسن گلریز، نشر نی، ص21

 مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق بین الملل : مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن