نوامبر 30, 2020

پایان نامه ارشد با موضوع : بررسی جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

تکه ای از متن پایان نامه :

اختیار قانونی یاد شده مجازند نسبت به ضبط کالا و تحویل آن به اداره­های مأمور وصول درآمدهای دولت اقدام نمایند. این اختیار صرفاً محدود می باشد به مواردی که مالک یا حامل کالا فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی مبنی بر واردات یا صادرات قانونی کالا و ارز بوده و کالای مکشوفه نیز دارای بهای معادل ده میلیون ریال یا کمتر از آن باشد. پس در صورتی که حامل یا مالک کالا در حین کشف کالا اسناد مثبته گمرکی دال بر ورود یا صدور قانونی کالا ارایه نماید و یا کالای مظنون به قاچاق دارای ارزش بیش از ده میلیون ریال باشد. سازمان کاشف موظف می باشد کالای مکشوفه را به همراه متهم به اداره مربوط مأمور وصول درآمدهای دولت تحویل دهد. و چنانچه مطابق مقررات تبصره ذیل ماده 5 آئین نامه اجرایی مصوب 29/3/1379 اختیار تشکیل پرونده و اعلام جرم از سوی اداره­های مأمور وصول درآمدهای دولت به نیروی انتظامی یا سایر سازمان­های کاشف تفویض شده باشد، در این صورت سازمان کاشف بدون محدودیت­های مندرج در مواد سابق الذکر می­تواند کالای مظنون به قاچاق را با هر میزان ارزش ضبط و در صورتیکه ارزش کالا را بیش از ده میلیون ریال تشخیص دهد، با تشکیل پرونده متهم را جهت تعقیب کیفری به محاکم قضائی معرفی نماید.

 

 

 

 

 

 

   فصل دوم: راهبردهای ایران در خصوص برخورد با قاچاق کالا

ایران با در نظر داشتن موقعیت استراتژیک خود و از طرفی سابقه تاریخی آن بعنوان جاده ابریشم سالهای متمادی می باشد که بعنوان گذرگاه ترانزیت کالا مطرح می‌باشد این موضوع سبب شده می باشد که بعضا افراد سود جو و فرصت طلب از این موقعیت برای قاچاق کالا و ارز بهره گیری نمایند ایران بعنوان عضو icc  با عنایت به تعهدات مذکور در قوانین بین المللی کوشش نموده با وضع قوانین سختگیرانه برخورد قاطع با پدیده  شوم قاچاق را در دستور کار خود قرار دهد. بدین جهت تاکنون با اقدامات عملی به اکثر کشورهای منطقه ثابت نموده در اجرای قوانین با هدف پیشگیری از تداوم قاچاق کالا بسیار مصمم می‌باشد. پدیده قاچاق  در ایران از ابعاد مختلف مانند آثار اجتماعی قاچاق کالا و ارز ،احکام تکلیفی قاچاق کالا و ارز ،احکام وضعی قاچاق کالا و ارز، تحلیل و مطالعه فقهی و حقوقی قوانین قاچاق کالا و ارز ،احکام فقهی قاچاق کالا و ارز وقواعد فقهی مورد استناد در پدیده قاچاق کالا و ارز قابل بحث می‌باشد که البته قصد بر این می باشد که در این فصل به بعضی از ابعاد آن پرداخته گردد.

نوشته ای دیگر :   بررسی آرا ملامحمّدطاهرقمی ومیرلوحی سبزواری درمخالفت باتصوف

 مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق بین الملل : مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن