ژانویه 24, 2021

پایان نامه ارشد:بررسی آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

تکه ای از متن پایان نامه :

3-1-11 در باب توبه

توبه آن می باشد که در قلب آتشی را برافروزد که گناهان گذشته را بسوزاند و نیّت صادقی را پدید آورد که گناهان آینده را ترک نماید. سپس ایشان به نقل اقوالبرسد. برای مقامات مراتبی ذکر گردیده: انتباه، حیات، توبه، خوف، رجا و … .

3-1-13 در باب مراقبت

علم قلب می باشد به قرب پروردگار و این­که در آن­چه که نهی کرده مراقب باشی.

3-1-14 در باب ورع

سه مقام ذکر گردیده: همیشه به حق سخن بگوید، آن­چه را که مایه غضب خداست حفظ نماید و در راه آن­چه که مورد رضای خداست کوشش کند. ارکان ورع را چهار مورد اظهار کرده­اند: روزه، نماز، خواب کم و ترک شهوات.

3-1-15 در باب زهد

در دنیا به حلال اکتفا کردن می باشد و اصل زهد، همان رضا می‌باشد. برای زاهد در دنیا کرامات و در آخرت مقاماتی را شمردند. آرزوی کوتاه داشتن در دنیا زهد می باشد.

3-1-16 در باب صبر

ایمان دارای دو نیمه می باشد که نیم آن صبر و نیم دیگر شکر می باشد و از اخلاق مؤمن صبر در شدت‌ها و گرفتاری‌هاست. صبر جمیل باطنش رضاست و علامت صبر سه چیز می باشد: ترک کردن شکایت، رضامندی و قبول کردن قضا و قدر. صبر،معانی چندی ذکر گردیده می باشد. ازجمله این­که توکل، چشم بستن از دنیا و قطع قلب از آن می باشد. توکل، اعتماد کردن بر خدای حیّ قیّوم می باشد و آن می باشد که پروردگار را متهم نکنی و آن سِرّیست بین خداوند و بنده‌اش.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه