نوامبر 27, 2020

پایان نامه ارشد:بررسی آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

تکه ای از متن پایان نامه :

روال این کتاب بر پایه اظهار داستان­ها و روایات می باشد که از ظاهر شدن نور و خلقت و آفرینش حضرت رسول اکرمصلی الله علیه و آله آغاز می­گردد و سپس آداب و اخلاق ایشان تا آن­چه پیامبر اکرم با آن مزاح کرده می باشد و نام­های ایشان در قرآن و احادیث وآن­چه خداوند سوگند خورده از رسول و وصف اعضای رسولاکرمصلی الله علیه و آله و فضیلت و برتری ایشان در میان پیامبران و برابری کردن حضرت با همه­ی پیامبران و شرفهای رسول اکرمصلی الله علیه و آله در قرآن و وصف معجزات و آن­چه رسول به آن مخصوص بود از شریعت و نام و نسب و اجداد وخویشاوندان و فرزندان و زنان و بندگان و کنیزکان و کسی که به او ایمان آورد پیش از هزار سال و ظاهر شدن نشانه­های نبوت رسول اکرمصلی الله علیه و آلهپیش از بعثت وی در بنی اسرائیل و احادیث چند تن از اعراب در حق رسولاکرمصلی الله علیه و آله و ذکر فضیلت اهل بیت علیهم السلام و داستان رفتن ایشان به غار و فضیلت صحابه و معراج­ها و غزوه­های ایشان و صفات اسبان و اشتران و مرکب­های پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله والنّبی استناد نموده­اند. که مانند­ی آن­ها حدیث رسول اکرم صلی الله علیه و آله که می­فرمایند: فرزند گل خوشبوی می باشد و حسن وحسین گل خوشبوی من از جهانند.

میر حامد حسین صاحب عبقات نیز احادیثی از شرف النّبی نقل کرده که مانند­ی آن­ها حدیث تشبیه اهل بیت رسول اکرم(ص) به کشتی نوح، حدیث غدیر، حدیث مرغ بریان و حدیث ثقلین می باشد. و در بخش مربوط به حدیث ثقلین از شرف النّبی از پیامبر اکرم(ص) نقل کرده می باشد: من در میان شما دو چیز گران سنگ بر جای می­گذارم کتاب خدا و عترتم که اگر به آن دو توسّل جویید پس از من گمراه نشوید.

نوشته ای دیگر :   پایان نامه ارشد : بررسی آثار مثلی یا قیمی بودن اموال در حقوق ایران

علّامه امینی نیز در اثبات مبادی تشیع و معتقدات شیعه بارها از روایات شرف النّبی بهره گیری کرده می باشد. در یکی از آن­ها در اثبات امامت امام علی علیه السلام این گونه آورده می باشد: پیامبر (ص) گفت: مرا تهنیت بگویید؛ مرا تهنیت بگویید؛ خداوند نبوّت را به من و امامت را به اهل بیت من اختصاص داد. پس عمر بن خطاب با امیر مؤمنان دیدار نمود و گفت: ای ابوالحسن(کنیه امام علی علیه السلام) خوشا تو را که مولای من و مولای هر مرد و زن مؤمن شدی.

همگی این علما برای دفاع از تشیّع و نشر مناقب پیشوایان دین به این کتاب استناد کرده­اند، هرچند گاه مطالب مخدوش شده و مغایری با دیدگاه مذهبی ما در آن1. کتابخانه­ی برلین: آلوارت2819  2. شهید علی1157  3. فیض الله280

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه