ژانویه 16, 2021

دانلود کارشناسی ارشد:بررسی آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آثار و احوال ابوسعد خرگوشی

تکه ای از متن پایان نامه :

3-1-19 در باب خوف

ذکر کرده­اند که رأس حکمت خوف از خداست. خوف چراغ قلب می باشد که به واسطه‌ی آن مؤمن خیر و شرّ را می‌شناسد. علامت خوف، حزن دائم می باشد. خوف و رجا در قلبی که دارای کِبر می باشد ساکن نمی‌شوند. هر قلبی که خالی از خوف باشد خراب می‌گردد و حقیقت خوف آن می باشد که از غیر خدا خوف نداشته باشی.

3-1-20 در باب رجا

گفته­اند علامت رجا عجله کردن در ادای اوامر خداست. رجاسه نوع می باشد:رجای شخصی که کار شایسته انجام می‌دهد و امیدوار به قبولی آن می باشد؛ رجای شخصی که گناه کرده سپس توبه نموده و امیدوار به آمرزش خداست و رجای کاذب شخصی که بشر را به سوی گناه می‌کشد و می‌گوید که امید به آمرزش خدا داشته باشد.

می باشد و اگر در اعمال واجب، بنده اخلاص نداشته باشد در اعمالش شرک ورزیده می باشد.»

3-1-25 در باب مطالبه صدق

علامت صادق کتمان کردن طاعت می باشد. صدق موافقت کردن با حق در پنهان و آشکار می باشد.

3-1-26 در باب عبودیت

عبودیت ساقط کردن اراده‌ خویش نزد اراده‌ی خدا و فسخ کردن اختیار نزد اختیار خداست. علامت رسیدن به عبودیت، مخالفت کردن با هوی و ترک شهوات می باشد. بعضی می‌گویند:  حقیقت عبودیت و بندگی، رضا به قضا و قدر و اقدام به آن­چه که مورد رضای اوست.

3-1-27 در باب آداب

ابوسعد ابوابی در استنباط کردن از قرآن و سنّت را مطرح می‌کند. سپس به بابی در مورد آداب می‌پردازد که آداب نیکو غضب پروردگار را خاموش می‌کند. افضل آداب توبه و ممانعت نفس از شهوات می باشد.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه