ژانویه 18, 2021

بررسی جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی – دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

تکه ای از متن پایان نامه :

تجارت جهانی از طریق ترویج مبادلات و سرمایه گذاری، گشایش بازارهای جهان به روی کالاها و خدمات و جریان آزاد سرمایه می‌باشد. هسته اولیه اتاق پس از جنگ اول توسط بخش خصوصی در شهر آتلانتیک از کشورهای بلژیک، انگلستان، فرانسه، آمریکا و ایتالیا بنا نهاده گردید.

اتاق در سال 1919 میلادی به مرکزیت پاریس فعالیت خود را آغاز نمود. امروزه بسیاری از  اتاق های بازرگانی، بانک‌ها ، شرکت های بیمه باربری، شرکت های بازرسی، سندیکاهای حمل و نقل و شرکت های بزرگ تجاری از بیش از 130 کشور جهان عضو اتاق می‌باشند. در واقع مهم‌ترین علت به وجود آمدن اتاق افزایش تجارت جهانی و سرمایه گذاری‌ها می‌باشد. اتاق در حال حاضر بزرگ‌ترین و موفق‌ترین تشکل اقتصادی بخش خصوصی در جهان می‌باشد در سال 1933 اقدام به ایجاد دیوان بین المللی داوری نمود تا در صورت تمایل و درخواست بازرگان‌ها نسبت به حل کردن اختلافات بازرگانی احتمالی با روش داوری (Arbitration) اقدام نماید.

 

ـ روش‌ها و عرف های بانکی(Banking Technique and Practices) که به اختصار کمیسیون بانکی نامیده می‌گردد. مقررات وصولی‌ها و اعتبارات اسنادی مانند دست آوردهای این کمیسیون می‌باشد.

ـ کمیسیون ارتباطات بین المللی

ـ کمیسیون محیط زیست

ـ کمیسیون نیرو

ـ کمیسیون خدمات مالی و بیمه

ـ کمیسیون مالکیت صنعتی و معنوی

ـ کمیسیون داوری بین المللی

ـ کمیسیون رویه های تجاری بین المللی

ـ کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری

ـ کمیسیون حقوق و رویه های مربوط به رقابت

ـ کمیسیون بازاریابی، تبلیغات و توزیع کالا و خدمات

ـ کمیسیون مالیات

ـ کمیسیون حمل و نقل

بند دوم- نهادهای دبگر اتاق:

1- مجمع اتاق: مجمع اتاق عالی‌ترین رکن اتاق می‌باشد. این مجمع ترکیبی می باشد از نمایندگان اتاق های بازرگانی عضو و 10 عضو مستقیم از کشورهایی که هنوز کمیته ملی اتاق بازرگانی بین المللی در آن‌ها تشکیل نشده می باشد.مجمع سالی دوبار تشکیل جلسه می‌دهد.

 مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق بین الملل : مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن