ژانویه 16, 2021

بررسی جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی – دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

تکه ای از متن پایان نامه :

ارتکاب یابد یا اینکه جرم در یک کشور صورت گیرد، اما آثار مهمی در کشور دیگر داشته باشد[1]. در این کنوانسیون اشکال مختلف جرم سازمان یافتۀ فراملی اظهار شده می باشد که جرم قاچاق کالا و ارز هم، که عمدتاً توسط گروه­های سازمان یافته ارتکاب می­یابد، یکی از مصادیق این جرائم می باشد. در این کنوانسیون تطهیر عواید حاصل از جرم (پولشویی) و همچنین فساد کارگزاران عمومی و کارمندان در مبارزه با جرائم جرم انگاری شده می باشد و مجازات­هایی مانند مصادره و ضبط اموال حاصل از جرم به صورت مشروح اظهار شده می باشد. آن چیز که در این کنوانسیون اهمیت دارد همکاری بین المللی در زمینۀ مصادرۀ عواید حاصل از جرم، تعیین صلاحیت قضائی در شقوق مختلف، استرداد مجرمان، انتقال محکومان، معاضدت قضائی در زمینۀ اجرای عملیات تفتیش و توقیف و انسداد اموال، بازرسی اشیاء و اماکن، ارائه اطلاعات، ادله و ارزیابی کارشناسی و امثال آن  برای یکپارچه سازی و همکاری کشورهای جهان برای مبارزه با جرائم به امضاء افراد پلیس می­رسید تا صورت جلسه اعتبار قانونی بیشتری داشته باشد و بازداشت موقت متهمین به عهده پلیس گمرک بود.

مسأله دیگر این که عملیات مبارزه با قاچاق کالا در مرزها و مبادی ورودی در کشورهای اروپائی متمرکز می باشد و در داخل کشور و شهرهای داخلی قاچاق کالا مفهومی ندارد و برخلاف کشور خودمان که قاچاق­های عمده در تهران و پایتخت کشور کشف می­گردد و متهمین برای رفع ظن قاچاق اسناد گمرکی دال بر ورود کالا از راه قانونی از مرزها و بنادر و فرودگاه­ها و مناطق آزاد ارائه می­دهند. مسأله فرودگاه­ها در اکثر کشورها مشترک می باشد و مسافرین دارای کانال سبز و قرمز هستند و مسافرین به صورت نمونه­ای در کانال سبز انتخاب و اثاثیه آنها بازرسی می­گردد. مسأله دیگر قراردادهای بین المللی در مورد اتومبیل­ها می باشد و آنهایی که تابع قرارداد کارنه دوپاساژ هستند دارای کلوپ اتومبیل­رانی بوده و برای اتباع خود کارنه دو پاساژ صادر و کارنه مزبور در تمام کشورهای عضو قبول و تشریفات گمرکی آن یکسان می باشد.

مسأله بعدی کامیون­های حمل و نقل بین المللی می باشد و آنهایی که تابع قرارداد کارنه تیر هستند تابع وزارت راه و ترابری و برای کامیون­ها دفترچه کارنه تیر صادر و در تمام کشورهای عضو کامیون­های ترانزیتی از کارنه مزبور بهره گیری نموده و هم خود کامیون و هم محموله آنها از مزایای کارنه تیر بهره گیری می­نمایند و تشریفات کشورهای عضو یکسان و یکنواخت می باشد.

مسأله دیگر در مورد نمایشگاه­های بین المللی می باشد که تابع قرارداد بین المللی می باشد و ورود کالا به کشور و شرکت در نمایشگاه­ها و خروج آن و خرید و فروش در نمایشگاه­ها دارای تشریفات یکسان می­باشد. قراردادهای دیگر مانند مربوط به ورود موقت لوازم حرفه­ای و تسهیلات درمورد جهانگردان می باشد که موارد اجرای آن چشم گیر نمی­باشد و قابل توجه نیست.

 

 

فصل چهارم: اتاق بازرگانی بین المللی ICC

مبحث اول – معرفی اتاق بازرگانی بین المللی ICC

گفتار اول- تاریخچه اتاق

اتاق بازرگانی بین الملل (International Chamber of Commerce) یا به اختصار (ICC) سازمانی می باشد بین المللی، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و تخصصی که به همت بخش خصوصی در قرن بیستم تأسیس گردید. هدف اتاق خدمت به[1]– مهدوی ثابت،1384-1385، جزوۀ درسی حقوق جزای بین الملل، دورۀ دکتری حقوق جزا و جرم شناسی، ص 54

 مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن اتاق بازرگانی بین المللی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق بین الملل : مطالعه جرم قاچاق کالا و راهکارهای مقابله با آن