اکتبر 28, 2020

بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران – دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین طرفداری از کودکان در ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

تابعیت، پس از رسیدن به سن 18 سال می باشد. حتی در موارد استثنایی نیز نباید چنین اجازه‌ای به کودک داده گردد؛ بلکه بایستی جانشینی برای تحصیل تابعیت وی در نظر گرفته گردد.

6-هویت کودکی

در ماده 8 کنوانسیون، هویت کودک، مانند ملیت، نام و روابط خانوادگی، از حقوق مسلم کودک شناخته شده می باشد و در صورتی که کودک از آن حقوق محروم گردد، کشورهای عضو، طرفداری و مساعدت سریع انجام خواهند داد.

7-پیوستن به خانواده

ماده 10 کنوانسیون که با ماده 9 در ارتباط می‌باشد پیش بینی کرده می باشد که اولا، درخواست کودک یا والدین وی برای ورود یا ترک کشور برای به هم پیوستن مجدد خانواده، از سوی کشور طرف کنوانسیون با نظر مثبت و به روش انسانی و سریع صورت بگیرد و چنین درخواستی، عواقبی برای درخواست کننده و اعضای آنها در پی نخواهد داشت. ثانیا، در صورتی که کودک و والدین او در کشورهای جداگانه زندگی می‌کنند، حق دارند به طور منظم، روابط شخصی و تماس مستقیم با والدین خود داشته باشند. ثالثا، برای ترک کشور خود و ورود به کشور دیگر، حقوق آنها بایستی محترم شمرده گردد، مگر آن که مخل امنیت ملی، نظم و سلامت عمومی، اخلاق عمومی یا آزادیهای دیگران و یا سایر حقوقی که در کنوانسیون به رسمیت شناخته شده، باشد.

8-منع قاچاق کودکان

در ماده 11، قاچاق کودکان ممنوع اعلام شده می باشد و کشورهای عضو کنوانسیون بایستی اقداماتی را در جهت مبارزه با انتقال و قاچاق کودکان و عدم بازگشت کودکان (مقیم) خارج، معمول بدارند.

نوشته ای دیگر :   بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران - دانلود

9-آزادی عقیده کودک

در ماده 12 کنوانسیون آمده می باشد که اولا، کودکانی که قادر به شکل دادن عقاید خود می‌باشند، بتوانند عقاید خود را در تمام موضوعات، آزادانه ابراز کنند و به نظرات آنها بها داده گردد. ثانیا، به کودکان فرصت داده گردد بکنند؛ که به نظر می‌رسد این عدم دخالت والدین و استقلال بی‌حد و مرز کودک در چنین وضعیتی، نه تنها به نفع و طرفداری کودک نیست، بلکه آثار سویی در کودک به جا خواهد گذاشت.

12-دسترسی به مطالب و اطلاعات مناسب

در ماده 17 کنوانسیون، کشورهای طرف کنوانسیون، جهت ارتقای سطح فرهنگ و آگاهیهای سالم کودک، بویژه از طریق رسانه‌های گروهی، دسترسی کودک به اطلاعات و مطالب، از منابع گوناگون ملی و بین‌المللی، خصوصا مواردی را که مربوط به اعتلای رفاه اجتماعی، معنوی یا اخلاقی و بهداشت جسمی و روحی می‌گردد تضمین کنند.

13-مسئولیت مشترک والدین

 مطالعه حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین طرفداری از کودکان در ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مطالعه حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین طرفداری از کودکان در ایران